Die bescherming is hard nodig, want door allerlei oorzaken kunnen weidevogels moeilijk hun jongen groot brengen. Door samen met boeren legsels te markeren en te kijken waar vogels met kuikens zich bevinden, kunnen er meer kleintjes groot worden.
Lekker buiten genieten
Voor de vrijwilliger is er niet alleen de voldoening van het beschermen, die het vrijwilligerswerk de moeite waard maakt, maar ook het contact met het agrarisch bedrijf en het lekker buiten zijn. Ervaring is niet vereist, maar voor nieuwe vrijwilligers is het wel verplicht een cursus van twee avonden volgen.Er zijn vooral nieuwe mensen nodig in Nationaal Landschap Laag-Holland, West Friesland en de kop van Noord-Holland.
Ook agrariërs, die nog niet aan weidevogelbescherming doen, kunnen zich melden voor informatie of cursusdeelname.
Ruim 1.000 mensen actief
Jaarlijks ondersteunt Landschap Noord-Holland zo’n 25 weidevogelgroepen met materialen, cursussen, informatieavonden en veldopleidingen. Ruim 1.000 weidevogelvrijwilligers zetten zich in op het land van meer dan 800 agrarische bedrijven. Met dank aan deze vrijwilligers en deelnemende boeren zijn in 2011 maar liefst 14.500 nesten beschermd.
Meer informatie
Voor meer informatie of aanmelding kunt u mailen of bellen met Krijn Trimbos (06-13584908) of Wim Tijsen (06-53118106).